UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY RODIČE ŽÁKŮ ŠKOLY

!!! V případě telefonického oznámení absence a odhlášení obědů využívejte zásadně sekretářku školy na tel. 354 525 996 !!!

Pro omlouvání absence svých dětí třídním učitelkám a komunikaci s TU lze využít rovněž internetovou žákovskou knížku BAKALÁŘI

Seznam uchazečů o přijetí k základnímu vzdělávání do 1. ročníku 2018/19 je ke stažení v sekci Školní dokumenty -> Zápis dětí

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2016/17 a aktualizovaný školní řád pro školní rok 2017/18 jsou ke stažení v sekci Školní dokumenty

Vytisknout

Badmintonová akademie 2

Napsal Mgr. Milan Šatra.

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Již potřetí se v letošním školním roce vypravili žáci 1. stupně naší školy do tělocvičny v Geipelově ulici, aby se zúčastnili badmintonové akademie pod vedením předsedy ašského badmintonového oddílu Vítězslava Kokoře. Opět je čekala hodina netradiční tělesné výchovy plná zajímavých soutěží a novinek ze světa badmintonu.

Na úvod hodiny proběhlo krátké rozcvičení, které však odhalilo již dlouho známý fakt, že pohyblivost většiny dětí je opravdu žalostná. Cvičení založená na rozvoj práce nohou byla pro řadu dětí mimořádně obtížná. Vedoucí akademie připravil pro naše žáky celou řadu zajímavých netradičních soutěží dvou družstev (na mašinku, na přehazovanou míčků apod.). Došlo i na nácvik nového badmintonového úderu - drivu. A zase se velmi rychle ukázalo, že pohyb je pro žáky v současnosti dost vzácná záležitost. Koordinace pohybu nohou a rukou, ovládání badmintonové rakety a další cviky odhalily nemilosrdně špatný stav dětské motoriky.

Pozitivem na druhou stranu je ale skutečnost, že se většina dětí nechala strhnout a se snahou a zápalem se snažila vše zvládnout. Já osobně mám badminton velmi rád, s kolegou Kejřem pravidelně hrajeme několik setů, ale například obouručný úder raketou jsem opravdu viděl poprvé ... :-(.

Doufám, že ale účast našich žáků na akademii jednak odhalí nové výrazné talenty, ale hlavně namotivuje děti se více hýbat. A na závěr tradičně fotografie ze třetího pokračování badmintonové akademie:

 

 

 

Účast v projektech


Příjemce dotace: Základní škola Aš, Kamenná 152, okres Cheb, Název projektu: Příležitost pro každého

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0006929

Období realizace: 1. 9. 2017 - 31. 8. 2019

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci OP VVV prostřednictvím výzvy 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Z finančních prostředků v celkové výši 636 552,- Kč hradíme následující aktivity: Čtenářský klub pro žáky ZŠ, Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem, Příprava na vyučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem


Naše škola se zapojila do ve školních letech 2013/2015 do projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0004.


Na naší škole probíhala v období 1.3.2011 - 31.8.2013 realizace projektu EU PES. Veškeré digitální učební materiály vytvořené v rámci realizace projektu jsou volně k dispozici pedagogické veřejnosti za podmínky dodržení platných autorských práv. Způsob přístupu do datového úložiště DUM bude zájemcům sdělen na vyžádání u administrátora projektu (ict@zskamenna.cz). Zájemce o přístup k vytvořeným DUM je povinnen prokázat, že je pedagogickým pracovníkem (např. žádost zaslaná e-mailem z oficiální adresy školy).