UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY RODIČE ŽÁKŮ ŠKOLY

!!! V případě telefonického oznámení absence a odhlášení obědů využívejte zásadně sekretářku školy na tel. 354 525 996 !!!

Pro omlouvání absence svých dětí třídním učitelkám a komunikaci s TU lze využít rovněž internetovou žákovskou knížku BAKALÁŘI

Seznam uchazečů o přijetí k základnímu vzdělávání do 1. ročníku 2018/19 je ke stažení v sekci Školní dokumenty -> Zápis dětí

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2016/17 a aktualizovaný školní řád pro školní rok 2017/18 jsou ke stažení v sekci Školní dokumenty

Vytisknout

Exkurze do Terezína

Napsal Mgr. Šatrová Zdeňka.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

26.6.2017 se uskutečnila dlouho očekávaná exkurze do Terezína. Akce se zúčastnily oba 9. ročníky, polovina 8.I a paní učitelky Zabloudilová a  Šatrová. Až na 3 nemohoucí marody jsme v počtu 48 lidí vyrazili na Terezín. Luxusní autobus nám poskytl veškerý komfort i s mikrofonem, do kterého paní učitelka Zabloudilová často i zasvěceně hovořila o krásné krajině kolem i historii místa, kam jsme razili.

Cesta uběhla v dobré náladě. Veselí z většiny opadlo až po začátku prohlídky Malé pevnosti, kdy nám průvodci začali líčit hrůzy odehrávající se v těchto místech za II. světové války. Mučení, týrání, popravy nevinných lidí........Až nám bylo úzko. Dva světy- domy dozorců a jejich rodin, kino, bazén, zahrada a kobky pro zavšivené a pomalu umírající ubožáky v počtu desítek i stovek v jedné. Myslím, že fotografie mluví za vše. Po více než hodině chmurných informací a 500 m cestě stísněnou chodbou místy osvětlenou pouze světly u země vše skončilo. Abychom se trochu otřepali, občerstvili jsme se z vlastních i kupovaných zdrojů( KFC to jistí ). A pak už hurá domů, do Aše.

Za všechny zúčastněné mohu doufám říci, že zážitky z ponurých prostor věznic, samotek a popraviště v nás zanechaly hluboký dojem. Jen hlupák by řekl, že je to už dávno, že se ho to přece netýká. Odkaz dějin nás stíhá pořád a i mladá generace to musí cítit. Škoda jen, že z Aše je všude tak daleko........ 

 

 

 

 

Účast v projektech


Příjemce dotace: Základní škola Aš, Kamenná 152, okres Cheb, Název projektu: Příležitost pro každého

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0006929

Období realizace: 1. 9. 2017 - 31. 8. 2019

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci OP VVV prostřednictvím výzvy 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Z finančních prostředků v celkové výši 636 552,- Kč hradíme následující aktivity: Čtenářský klub pro žáky ZŠ, Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem, Příprava na vyučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem


Naše škola se zapojila do ve školních letech 2013/2015 do projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0004.


Na naší škole probíhala v období 1.3.2011 - 31.8.2013 realizace projektu EU PES. Veškeré digitální učební materiály vytvořené v rámci realizace projektu jsou volně k dispozici pedagogické veřejnosti za podmínky dodržení platných autorských práv. Způsob přístupu do datového úložiště DUM bude zájemcům sdělen na vyžádání u administrátora projektu (ict@zskamenna.cz). Zájemce o přístup k vytvořeným DUM je povinnen prokázat, že je pedagogickým pracovníkem (např. žádost zaslaná e-mailem z oficiální adresy školy).